Červenec 2014

Oni/Strangers, The (2008)

27. července 2014 v 9:58 | Aly |  Filmy
Takže jak jsem slíbila, udělám recenzi na horor The Strangers.
(V tomhle momentu jsem měla mini infarkt)
(SPOILER)
Je to o dvou lidech co tráví romantický večer v chatě, která je kdesi na samotě (klišé hlod), no kolem půlnoci se tam začne někdo dobývat. Následuje série lekaček, poté vražda kamaráda (zasmáli jsme se) a konečně je chytnou.
Ráno je přivážou k židli a když se ženská zeptá, proč jim to dělají, druhá odpoví, "Protože jste doma.) Poté je zabijou a odjedou pryč, těla nacházejí dva kluci, co roznáší křesťanské brožury, film končí, když ženská otevře oči a začne ječet.
(KONEC SPOILERU)
A co já na to? Lekačky fakt povedený to jo, ale... Jako horor... Nevím, ale mě fakt zajímalo, kdo to byli a proč je zabili. Taky tam jsou hororová klišé, třeba ta neuvěřitelně tupá ženská, co ani neumí držet nůž.
Takže Pro koho film je?
Milovníky lekaček, páry co hledají rozptýlení na večer, milovníky vyvražďovacích hororů.
Ale podle mě to jako horor neobstálo, po hororu se musíte bát jít sami na záchod.

Moje vytíženost...

27. července 2014 v 9:46 | Aly |  Můj svět a moje žblepty
Ahoj,
takže poslední dobou jsem fakt dost vytížená :D No, aspoň se udržuju v pohybu no...
V pátek jsem šla spát k Lucce (stejně vám ty jména nic neříkaj tak co), no a byl u nich syn kamarádky její mamky (domotávám to). Tak jsme byli v bazéně a přijel Lucčin kluk, tak nás nechali osamotě. No my jsme se tam rvali o lehátko.
Cca o půlnoci jsme hráli schovku, taky sranda když je na zahradě velký pes, který kdykoliv se rozběhnete tak po vás startuje.
Pak jsme se v jednu dívali na horor.
Asi tušíte jaký, možná na něj napíšu recenzi, jestli se mi bude chtít. No při lekačkách jsem tomu chudákovi málem skočila na hlavu.
Včera jsem byla spát u Renči. Taky docela sranda, od sedmi do desíti večer jsme byly venku ještě s dvěma holkama a čtyřma klukama. Nebudu hlát :D kouřili jsme (já kouřím jen příležitostně, ani nemám vlastní krabičku, jen když mi někdo nabídne), vodárnu tam měli... Nebudu vám říkat všechno, ale zjistila jsem, že Simonu ten její kluk strašně kazí.
On taky kouří a ona to odkoukala od něho a teď pálí jednu za druhou a když jsem si potáhla z její cigarety co řekla ať jí to podržím tak měla hysterák...
Dneska ráno byla u kostela pouť, jen pár stánků, ale to mi nebránilo v tom koupit si půl kila arašídů v karamelu a na místěl je zhltnout. No memontálně je mi dost blbě.... :D

Je to zlý...

24. července 2014 v 19:58 | Aly |  Můj svět a moje žblepty
Ahoj,
no ráda bych vám popsala co se u nás včera dělo.
Otčím už dlouho, no znesnadňuje mi život. Rýpe do mamky, řve na ni a stěžuje si. Mamka už mu nestačí, tak se začíná i strefovat do mě. No, včera jsem se probudila a vysála, jako každý den. Poté jsem vyndala věci z myčky a jelikož jsem nic neměla domluvenýho a venku bylo stejně chujovo tak jsem si sedla k počítači.
No přišel do pokoje jednou, jestli jako na tom budu sedět celý den, a jako fakt bylo hnusně, pršelo, tak jsem řekla, že ne.
Asi za dvě hodiny prostě zničeho nic, vyběhl, nadával a přesekal kabel od internetu, který byl venku.
Prostě z ničeho nic.

Pak řekl něco jako: "Já ti dám internet, ty spratku." Už si to nepamatuju přeně. Protože to úplně zničil (psychouš) tak odpojil i mamku, která internet taky potřebuje.
Prej, že to nepotřebuje, tak co by to platil. Taky, že nepomáhám doma a že dva měsíce u toho nebudu sedět, že mi to jen prospěje. Jako vychovávat mě nebude, není to můj otec.
To co mě naštvalo nebylo, že mi odpojil internet, ale to jeho pokrytectví. Já sedím furt u počítače, on se celý den válí na kanapi u televize a nechá se obskakovat. Já doma nepomáhám, dělám toho mnohem více než on, který jednou za sto let vytáhne sekačku, co sama jezdí a poseká zahradu.
Když jsem se zkoušela obhájit (no tak jo, hádala jsem se), řekl, že vydělává peníze a pak kecal něco o tom, že mě živí.

Už nemusí, sbalila jsem se, dohodla s mamkou a odstěhovala se k babičce, odkud taky píšu. Je to tu o poznání lepší, nikdo na nikoho neřve, jsou tu na sebe hodní a oceňují práci toho druhého.
To co mě mrzí je, že s tím hajzlem musela zůstat mamka a mladší sestra. Nutno dodat, že mamka uvažuje o rozvodu.

Zase filozofuju...

22. července 2014 v 15:39 | Aly |  Témata týdne
Ahoj,
takže, jak jste viděli titulek článku asi jste hlasitě vzdechli a protočili oči v sloup, ale rozklikli jste to, tak to tu máte.
Vzhledem k tomu, že jsem lehce nepohyblivá, jop, ve své neskonalé šikovnosti, jsem si zvrtla kotník, takže kolem jen hopkám po jedné noze, (blbý boty na plattformě), tak tu budu možná trochu častěji.
Ale zpět k titulu. Když jsem to přečetla, napadlo mě toho více, teda tři druhy lidí, kterých se to týká.
Transsexuální jedinci
Když jstese narodili jako muž a cítíte se jako žena, či naopak je to v pořádku. Každej je nějakej... Jenže je to zlý... Operace na změnu pohlaví je drahá, tak se alespoň chováte a oblékáte tak jak chcete. Takoví lidé mají můj obdiv, že mají to sebevědomí. Znovu se ozývají hlasy, že to tak pán bůh nechtěl, přečtěte si americká fóra, ale co? Prostě příroda udělala chybu a ti lidé vám neubližují, tak je nechte žít.
Nemocní lidé
Lidé, kteří jsou uvězněni na lůžku, nemohou se hýbat, nemohou žít. Víte já jsem zastánkyně eutanázie, skuste se do toho vžít, žíjete si život, můžete dělat cokoliv, ale jedna autonehoda, kde se vám poškodí mícha a jste od krku dolů ochrnutí... Můžete jen ležet, život vám zajišťují přístroje. Já nevím, ale čekat na smrt by mě fakt nebavilo....
Než mě ukamenujete, popřemýšlejte o tom.
Rasismus
Teď už to tak nebývalo, ale kdysi nemohla jiná rasa než ta bílá volit. Stydím se za svoji rasu, za to co jsme dělali v minulosti, kdy jsme viděli černocha a stačil nám jeden pohled, abychom zjistili, že je méňecenný. Ani jsme se ho nesnažili poznat.
Tak, dala jsem vám témata k diskuzi (prosím diskutujte) :D

*Facepalm*

20. července 2014 v 14:28 | Aly |  Můj svět a moje žblepty
Ahoj,
takže znovu jsem si přečetla svůj včerejší článek a dostavil se facepalm.
Už nebudu psát pod vlivem emocí. Pod vlivem návykových látek to ještě jde, ale... :D

Jak to budu řešit? No jelikož hloupými kecy jen zraňuju okolí a stejně se jimi nic nezmění, tak si je nechám pro sebe. Budu to v sobě držet a ono se to začne nabalovat. No, zkončím tak, že se zabiju a nebo zabiju někoho jinýho, ale aspoň budu mít klid.

Moje povaha mě dohání k sebevraždě

19. července 2014 v 21:33 | Aly |  Můj svět a moje žblepty
Vím, že to nikdo stejně netče, člověk kterýmu většinou bračím na rameni odjel na dovolenou, tak to musíte překousnout vy.
Proč ten titulek? Máme doma problémy a fakt je to zlý.

Matka si asi před rokem vzala otčíma, protože s ním otěhotněla, nevím jestli nehodou, nebo záměrně. No a tady začaly naše problémy, ikdyž o tom se nepřemýšlelo.

Přestěhovali jsme se do domu a to dítě bude mít jeden rok. A teď se to začalo kupit, otčím dělá řidiče, takže se moc doma nezdrží, ale jak přijede furt nadává, že jsme špíny a že s takovýma špínama ještě nežil a to je to tu dost uklizený. Pamatuju jak mě přinutila matka cídit hodinu kuchyň, ten přišel a zase, že je tu bordel. Přitom je to líný hovado co není o nic lepší, furt se jenom válí s tím, že on vydělává peníze.

To děcko (promiňte mi můj výraz, ale jsem momentálně dost naštvaná) v noci nespí, takže matka taky ne. Jo lituju ji, ale pořád si ztěžuje, vypráví mi, že otčíma nenávidí a že tu je jen kvůli Valiny. To se krásně poslouchá, že jo? Hlavně když jste čtrnáctiletý člověk v pubertě.

Dneska jsem hlídala to dítě furt mi poplakávalo, přijela matka z nákupu a jako že jsem k ní hnusná a ať se pak nedivím, že mě nemá ráda. Dítě jí začalo pobíhat pod nohama já jsem od něho byla metr, ona hned u ní. No Valina upadla a začala brečet. Matka po mě začala řvát, že jsem ji měla hlídat.

Řekla jsem, že jsem ji tu ani nechtěla. A je to pravda, předtím jsem nad tím mávla rukou a tak ať, ale nechtěla jsem ať mě do toho zatahujou. Jenže jak se na to dívám s odstupem, prostě si pořídili další dítě, jako bych jim já už nebyla dost dobrá. Neptali se mě na názor, nebrali na mě ohled....

Fajn zní to sobecky, ale kdyby se to děcko nenarodilo, tak nejsme v těhle sračkách a matka nezůstává v nešťastném manželství, jen proto, že by se sama neuživila. Bez toho fakana bychom byli všichni šťastnější a oni chtějí, abych ho měla ráda.

A o té sebevraždě... Mám povahu, že neumím řešit problémy, utíkám jim. Ale tomuhle se utéct nedá, útěk z domova nepřipadá v úvahu, byla bych bezradná. Pořád si říkám, že už jen čtyři roky a budu si moct dělat co chci, ale nevím jestli to tu vydržím. S tou poznámkou, že jsem tu to děcko nechtěla jsem si to posrala i u matky. Já vím, je to asi to nejhorší co můžu matce kdy říct, ale prostě jsem se neudržela.
Šila do mě jak jsem neschopná a že mě to dítě nemá rádo a prostě mi to vylítlo. Vzala bych to zpátky, ale omlouvat se nemá cenu. Matka mi začala nedávat, že jsem nevychovaná svině. Což asi jsem.

Já nevím, ale poslední dobopu mám pocit, že na mě nikomu nezáleží. A je to vážně blbý... Sama sebe jsem přistihla jak stojím nad šuplíkem s noži a kuchyňským nožem si objíždím žíly.No co, jestli to fakt udělám aspoň bude o jednu nevychovanou svini na světě míň a že jich tu je...

Hej idiote! Mám tě ráda

19. července 2014 v 14:38 | Aly |  Můj svět a moje žblepty
Jelikož se nemám komu vyplakat na ramenu (jen tak obrazně řečeno) využiju vás.

VAROVÁNÍ-Tento článek obsahuje stupidní puberťácký kecy a měl by být okamžitě zničen-KONEC VAROVÁNÍ

Jde o jednoho kluka(a kdy v mém případě o kluky nejde ;) ), krycí jméno Dean (bude se mi to dobře pamatovat, začínaj na stejné písmeno), je to starý známý, ani nevím jak dlouho ho znám, je o pět let starší a chodil na naši školu, no pak jsem začala chodit do dobrovolného hasiče, to mi bylo plus mínus deset. Shodou okolností tam vypomáhá s děckama. Nějak jsem tam střídavě chodila a nechodila.
Celou osmičku jsem chodila do hasiče, protože... No byl tam on, jako jo o vzhledu, není to král krásy, ježiš to zní divně, ale necháme to tak, ale je fajn. Má úžasnou povahu, máme podobný názory, díváme se na stejný věci, posloucháme podobnou hudbu...
Devítka první pololetí jsem se na hasič vysrala a myslela jsem že definitivně, ale jak jsem se začala nudit... Naskočila jsem na bus a šla tam. Začali jsme si povídat, dost jsme si rozuměli. A když si vemu, že to celý nastartovalo moje triko s TARDIS...
Půl roku jsme se spolu bavili, psali si na facebooku (ty naše slohovky...).
jeli jsme spolu na tábor, on dělal instruktora, já tam jela jen tak, ale příští rok možná....
Tam jsme se sblížili i trochu více, občas jsem se k němu přitulila, hlava na rameni... Přivětšinou jsme se popichovali, jako přátelé.
A teď co po vás chci. No, je to neobvyklé přátelství, nebo je to scela bežný, nebo... No napište svuj názor, než se do toho zamotám a já jdu vyžrat ledničku.

Jak si zlepšit náladu

19. července 2014 v 12:54 | Aly |  Můj svět a moje žblepty
Ahoj, vrátila jsem se z města a cestou mě napadly nápady na článek... Upozornění, je to spíše pro holky, ale kluci zkuste si to taky jestli se nudíte :D

Rada: Zkuste ze sebe mít radost, zdravě si věřit a případně si udělat ze sebe srandu. Nebrat nic vážně život je na to až moc krátký.

Jít po nákupech
Jo, prostě vyrazit, poskoušet si oblečení, poblbnout s kamarádkama...
(hlavně opatrně s penězma, ať se pak nedivíte, když já se rozjedu, dopadá to podobně, akorát mám věci z levnějších obchodů)

Odpočinek venku
Jít třeba po obědě ven, natáhnou si deku, pustit hudbu, třeba si vzít časopis a vyhřívat se na slunku, případně ve stínu. V tu chvíli jste na světě jen vy, žádní protivové, žádné problémy. Nebudu lhát, fajn pocit.

Udělat něco pro sebe
Myslíte pořád na ostatní a nikdy ne na sebe? Vykašlete se na všechny a všechno. Teď jste středobod vesmíru vy, udělejte si manikúru, začněte posilovat, čtěte si... Lehněte si do postele a nic nedělejte.

Zjistěte zájem okolí
Oblíkněte si něco sexy a v poledne se projděte po ulici. On ten zájem opačného pohlaví hodně potěší.
(jen poznámečka, Bennedict Cummberbatch je mnohem víc sexy, ale co by neudělal pro srandu, že? :D)

Zablbněte si
Prostě si ze sebe musíte udělat srandu. Třeba sezvěte přátele a udělejte pár kravin.

Vyžerte ledničku
Sežerte všechno co vám padne pod ruku.

Kač, káč

15. července 2014 v 12:19 | Aly |  Témata týdne
Ahoj.
Povím vám pohádku, bylo nebylo, spíše nebylo, ale to je jedno...
Žila byla jedna kachna (doopravdy kachna, nepředstavujte si pod tím nic jiného), tam měla svoje vajíčka. Jednou se k ní zatoulalo ještě jedno vajíčko, jelikož zrovna dobře neviděla nevšimla si, že není její. Tak ho vyseděla taky.
No, kačátka se vylíhla jedno krásnější než druhé, až na to poslední. mělo takovou divnou barvu, lišilo se od ostatních, říkejme mu třeba... Herbert. Tak chudáka Herberta odstrkovali.
Až pak všichni vyrostli Herbertovi zbělelo peří, protáhnul se mu krk. Všichni si uvědomili, že je to labuť. Herbertovi se ukázaly možnosti, začal hrát v reklamách, filmech, měl i svůj vlastní seriál a žil šťastně, (stylem Charlie Sheen) ve své luxusní vile nad jezerem, až do smrti.
No co tím chci říct.... Vlastně ani sama nevím.
Nikdo není doopravdy ošklivý, na každém je něco co je krásné a pokaď ne, no tak se můžete chlubit svou povahou. Nebo na vás ještě nedolehla puberta... Já vám ukázat svoje fotky z období pět let zpátky, asi byste utíkali... A věřtre mi, že byste sem už nikdy ani nepáchli. (To dole nejsem já a zklamu vás, to nahoře taky ne, ikdyž "after" bych chtěla potkat)
Samozřejmě vzhled není všechno, ikdyž je to všechno čeho si na první pohled všimnete.

Sakra nestyďte se lidi

13. července 2014 v 20:16 | Aly |  Témata týdne
Ahoj,
tak jsem zpět z tábora. A až na onu drobnost s nočním výšlapem na Lysou horu, kde jsem se lehce přecenila jsem to přežila víceméně ve zdraví.
Jakmile jsem viděla téma týdne "Coming out" musela jsem zagooglovat.
Jop... Já osobně nikoho neodsuzuju. Když vidím dvojici kluka a kluka nekřižuju se a nevyřvávám, že to tak pánbů nechtěl (s něčím takovým jsem se potkala na ulici Prahy).
Sama jsem hetero, ale všem kdo přemýšlí jak říct např. rodičům, že jsou gayové/lesby mám radu a možná i povzbuzení. Normálně si k nim sedněte a promluvte si o tom. Rodiče vás milují jako své dítě a pokud nejsou extrémní náboženští fanatikové tak to přijmou. Víte jste takoví jací jste a nikdo nemá právo vás odsuzovat.

Taky tu jsou blbci, kteří gaye odsuzují už podle jejich orientace. Zrovna teď mě neštvalo... No hledala jsem na tumblru heslo gay, abych sem mohle hodit nějaký obrázek. Vidím tam Andyho Biersacka, tak jsem si to vygooglovala, protože jsem zvědavá jak opice. No a na Yahoo answers jsem našla takovou krásnou otázku.

"Is Andy biersack from balck veil brides gay ?

I'm a fan of the music but will not continue listening to them if he is gay."

Volný překlad:

"Je Andy Biersack z Black Veil Brides gay?

Jsem fanoušek, ale nebudu je poslouchat jestli to je gay."

WTF this shit? Jak může sakra orientace zpěváka ovlivnit jeho hudbu? Fredie Mercury byl gay a jak úžasně zpíval.
Láska je láska, není jedno ke komu ji cítíme?
Homosexualita není žádná nemoc, nemůžete ji vyléčit, člověk je prostě takový.
Co s homofoby?
Někdy mám dojem, že nemocný je ten kdo to tvrdí. Přesvědčení člověka není jen tak lehké a mnohdy i zhola nemožné. Ale je sakra hloupý tvrdit, že homosexuálové jsou hrozba pro společnost. Homofoby prostě neřešte, ať si melou ty svoje pravdy, mě je jich osobně líto. Jsou si uzavření v tom svém maličkém světě a hrdě o sobě tvrdí, že jsou slušní lidé, ale uvidí-li dvě holky držící se za ruce neváhají je ukamenovat.
Myslím si, že pokud existuje nějaké Nebe, před takovými lidmi, co jsou takhle pokrytečtí a uzavření a myslí si, že když to je psáno v Bibli tak je to zákon, se jeho brána sakra rychle zaklapne. (Nemám nic proti Bohu, ale proti náboženství. Podle mě stačí, když je někdo hodný člověk.)
Co na závěr?
Homosexuálové jsou lidé, tak jako vy nebo já, dýcají stejný vzduch a jí stejné jídlo, lásku berou jinak než heterosexuální většina, ale to není důvod proč se jim stranit.
Lidi, pokud jste gay nebo lesba, nebojte se to dávat najevo a těm co vás odsoudí se smějte.