Nesmysl zvaný Mary Sue

8. prosince 2012 v 20:00 | Aly |  Témata týdne
Mary Sue, neboli MS, neboli Mařena je postava, která se vyskytuje ve Fan fiction povídkách. Jde o dokonalou bytost, která vládne obrovskou mocí a všichni kluci se o ni perou. Chyby má jen takové roztomilé, třeba že je moc hodná nebo moc důvěřivá.
Vyznačuje se exotickým, hloupým, nebo jménem, kterým se chtěla jmenovat autorka, třeba Valerie Josephina Francesca Monique Catherine Leanová, ze stejnojmené povídky.

Děj se točí jen kolem ní a všichni až na čtenáře ji milují a pokud ji někdo nemá rád, tak ze žárlivosti.
Další znak je že má nějakou zvláštní barvu vlasů, jenže si je nikdy nebarvila. Taky má zvláštní barvu očí a extrémním případům se barva očí (případně nehtů) mění podle nálady.
Co se minulosti týče, byly za
A) obdivovány za svoji krásu a intelekt.
nebo za
B) týrány, byly bez přátel šikanovali je atd...
Schopnosti mají větší než jejich spolužáci. Dokáží třeba létat, mají je rády zvířata (prostě si hrajou na sněhurku). Jsou vyspělejší a hodnější, krásnější a inteligentnější než jejich spolužáci.
A moje nejoblíbenější téma, jejich smrt. Obvykle se obětují za milovanou osobu a za...

A) Všichni budou truchlit, zatímco čtenář bouchne šampaňské. A milovaná osoba se dobrovolně zabije aby mohla být s MS.
B) Milovaná osoba stráví celý život truchlením a celibátem.
C) Mary Sue bude oživena za čistotu její lásky a podobné hovadiny a bude s milovanou osobou žít až do druhého konce jejího života.
Autor této postavy ji vlastně napíše podle sebe, jen se vylepší. Já osobně MS nedokážu napsat ani když chci. Udělám si ji podle sebe, to ano, no vlastně jak bych chtěla vypadat. Ale vždycky se mi do ní vloudí nějaká moje nepříjemná vlastnost.
Ale teď ta nejhorší část, proti MS se nedá bránit. Věřte mi autorka si je jistá její dokonalostí natolik, že ignoruje že to její slavné dílo je totální Mařena.
Rada na konec: Když narazíte na podobné dílo tak ho nečtěte a zakopejte počítač sto kilometrů pod zem, jinak vám hrozí, že z toho zblbnete. To se stalo mě když to pro vás glosuju, tak si toho važte.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama